ÜRÜN KATEGORİLERİMİZ
FUARLARDAN KARELER
Tüm Fuarlar    
 
Mobil Yaşlı Bakım Aracı Havranda

 

   Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Yaşlılığa Değer, Yaşlanmaya Değer” projesi kapsamında Havran Belediyesi tarafından tahsis edilen bir otobüs tadil edilerek yaşlılarımızın kullanımına uygun hale getirildi. 

   Otobüsümüzün arka kapısı genişletilerek arka kapının merdiven basamağına CTM OTOMOTİV Marka 300 kg taşıma kapasiteli bir engelli lifti yerleştirildi. Otobüsün tabanı tekerlekli sandalyelerin yürütülmesine uygun hale getirilerek yükseltildi. Tüm koltukları emniyet kemerli Lüx tipi koltuklarla yenilendi. Tekerlekli sandalye bağlantı setleri döşenerek tekerlekli sandalyelerin yolculuk esnasında sabitlenmesi sağlandı. Dışı projemizin görselleri ile renklendirilen aracımız Havran' da hizmet vermeye başladı.

        Mobil yaşlı bakım hizmet aracı; Havran ve köylerindeki yalnız - bakıma muhtaç 30 yaşlıyı her gün evlerinde ziyaret etmek, tüm ihtiyaçlarıyla tıpkı ailesi gibi ilgilenmek suretiyle hizmet vermektedir. Araçta 3 hasta bakıcı,1 doktor,1 hemşire,1 yardımcı hizmetli ve 1 şoför görev yapmaktadır. Düzenli olarak ziyaret edilen yaşlılarımızın sıcak yemeği pişirilmekte, evi temizlenmekte ve Havran İlçe Hastanesinden doktor Hatice Paracıklıoğlu tarafından düzenli sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Yaşlılarımızın kişisel temizlikleri de huzurevinde yapılmaktadır. 

        Artık yalnızlığa mahkûm olmasınlar diye düzenlediğimiz sosyal etkinliklere huzurevi sakinleri ve gönüllülerimizle birlikte katılmaları sağlanmaktadır. Ayrıca yaşı kaç olursa olsun engelli tüm vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarına da cevap verilmektedir.
 
   “Bu aracın engelli lifti özelliği sayesinde tüm engelli ve yürümekte zorluk çeken vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağını söyleyen Kaymakam Mustafa Eldivan, bundan böyle engelli ve yaşlılarımız hiç sıkıntı çekmesinler, gerek huzurevi sakinlerimiz gerekse Havran' daki yaşlı ve engellilerimiz bize veya belediyemize bir telefon açsınlar, istedikleri yere götürelim getirelim. Bugünden sonra eve kapanıp kalmasınlar.” diye konuştu.
Havran Belediye Başkanı Hasan Lofçalıoğlu ise “Havranımıza hayırlı uğurlu olsun, aracımızla ve ekibimizle tüm engelli vatandaşlarımıza ve yaşlılarımıza hizmet etmeye hazırız. Sadece Havran'da değil körfez bölgesinde böyle ekibi ile birlikte hizmet verecek, donanımlı bir araç yoktu. 
 
      Köylerimizde hatta diğer körfez ilçelerimizde yaşayanlar bile talep ettiklerinde onlara da yardımcı oluruz” dedi.
 
DİĞER DUYURULAR
CTM OTOMOTİV'den BURSA NİLÜFER Belediyesi "Bizim Ev" Projesine Engelli Minibüsü....
TEŞHİR KARAVANI İle Kalitedeki Şeffaflığımızla Satışlarımız Devam Etmektedir...
CTM OTOMOTİV'den DENİZLİ Belediyesi için Engellilere Özel Otobüs...
CTM OTOMOTİV'den MANİSA Salihli Belediyesinden Engelli Vatandaşlara Özel Araç
CTM OTOMOTİV'den KIRIKKALE Yüksek İhtisas Hastanesine Engelli Taşıma Aracı
CTM OTOMOTİV'den BOZÜYÜK Belediyesine Engelli Asansörlü Otobüs
Şekerler Turizm Engelli Yolcu Taşıma Hizmetleri
" Engeliniz Engelimizdir " sloganı ile yola çıkan Niobel Travel...
İşletme Müdürümüz Sn. Celil HASANOĞLU seminerde konuyla ilgili tecrübelerini paylaştı
Bulatköy iş adamı yıllar sonra memleketinde iş yapmak istiyor...
Genel Müdürümüz Mümin HASANOĞLU'nun Sektörel Haber Merkezi ile yapmış olduğu röportaj
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Belediyesi Engelli Taşıma Aracı'nı basına tanıttı.
OSB Bilecik Belediyesi’ne otomatik engelli taşıma minibüsü hediye etti.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Engelleri Kaldırıyor...
 
 
 
Adres :  Ankara Yolu Üzeri 7 Km. Yiğitler Mh. OTOSANSİT 11.Blok No:69-71-73 Yıldırım / BURSA/ TÜRKİYE
Telefon :  0224 342 21 79
Faks :  0224 342 21 78
E-Posta :  ctm@ctmotomotiv.com.tr