ÜRÜN KATEGORİLERİMİZ
FUARLARDAN KARELER
Tüm Fuarlar    
 
Bulatköy iş adamı yıllar sonra memleketinde iş yapmak istiyor.

    Aslen Bulatköylü olan ve 43 yıldır Bursa’da yaşayan işadamı Celil Hasanoğlu, iş hayatındaki başarısını kendi memleketinde de sürdürmek istiyor.

    22 yıldan bu yana, engelli kişilerin kullandığı arabalar için asansör sistemleri üreten Hasan Celiloğlu, Yunanistan’da bir imalethane açmayı hedefliyor. 

    Geçtiğimiz günlerde Gümülcine’ye gelerek gerekli araştırmalarda bulunan Hasanoğlu, “Bursa’da başarılı bir iş hayatımız var. Çok şükür hem Türkiye içine, hem yurtdışına mal satıyoruz. Ben her zaman doğduğum memlekete gelerek burada bir şeyler yapmak istedim. Bunu küçük çocukluk yıllarımdan beri içimde yaşattım. Şimdi iki ülkenin yakın işbirliği ortamına girdiğini büyük bir memnuniyetle görüyorum. Umut ediyorum ki çocukluk hayalimi gerçekleştireceğim ve burada da bir imalathaneyi hayata geçireceğim.” dedi. 

                       “HEM TÜRKİYE HEM YURTDIŞINA MAL SATIYORUZ”

    1954 yılında Gümülcine’ye bağlı Bulatköy’de dünyaya gelen Celil Hasanoğlu, ilkokulu kendi köyünde tamamladıktan sonra 1969’da ailesiyle birlikte Bursa’ya göç etti. Otobüs karoser imalat sektöründe çalışmaya başlayan Hasanoğlu, 1975’te kendi işyerini açtı. Hasan Celiloğlu 1990 yılından bu yana da engelli arabaları için asansör sistemleri imal ediyor. Celiloğlu, “Otobüs karoser imalatı sektöründe uzun süre çalıştıktan sonra 1990 yılında engelli araba işine girdim. Engelli kişilerin kullandığı arabaların binek arabalara, minibüslere, otobüslere veya başka araçlara bindirilebilmesi için kullanılan asansör sistemleri üretiyoruz. 2000 yılından beri de tamamıyla kendi üretimimizi yapıyoruz. Türkiye içinde olduğu kadar, yurtdışına da ihracat yapıyoruz. Şu ana kadar Rusya, Fas, Cezayir, Macaristan gibi ülkelere mal sattık.” diye konuştu. 

                                “BÖLGEDE İŞ ORTAĞI ARAYIŞINDAYIZ”

    Celil Hasanoğlu’nun kurduğu ve yaklaşık 20 kişinin çalıştığı CTM şirketi, artık başarısını Yunanistan’a da taşımak istiyor. Bölgede yatırım yapma niyetinde olan işadamı Celil Hasanoğlu, “Memleketimize de, kendimize de, bölge ekonomisine ve bölge insanına da fayda getirecek bir çaba içindeyiz. Şirket olarak Türkiye’de oldukça önemli bir aşama katettik. Şimdi bu başarıyı buraya da taşımak istiyoruz. Burada da bir imalathane açma düşüncemiz var. Bölgede iş ortağı arayışındayız. Birlikte çalışabilecek ciddi ve çalışkan işadamlarıyla çalışmak istiyoruz.” dedi. 

                    “KORKARAK, ÜRKEREK KRİZİN BİTMESİNİ BEKLEMEK YANLIŞ”

   GÜNDEM’in, “Yunanistan’da bir kriz var. Böyle bir krizde yatırım yapma fikri sizi korkutmuyor mu?” sorusuna yanıt veren Celiloğlu şöyle konuştu: “Hayır korkutmuyor. Bizim zaten Avrupa ülkelerinde müşterilerimiz var. Aslında her türlü yatırımda, her türlü işte bir risk vardır. Ama bizim işimizde inanın ki pek risk yok. Ve ben inanıyorum ki çok başarılı bir yatırım olacak. Unutmayın ki; ekonomik krizler bir çok durumda fırsatlar doğuruyor. Korkarak, ürkerek krizin bitmesini beklemek, işlerin düzelmesini beklemek çok büyük yanlış olur bana göre.” 
 
Gazete Sayı 0791
Ekleyen: Ozan Ahmetoğlu
Kaynak: GÜNDEM 
Bu Haber 13 Defa Okundu. Şu an Bu Haberi ;

Haberin devamını okumak için lütfen linki tıklayınız....

DİĞER DUYURULAR
CTM OTOMOTİV'den BURSA NİLÜFER Belediyesi "Bizim Ev" Projesine Engelli Minibüsü....
TEŞHİR KARAVANI İle Kalitedeki Şeffaflığımızla Satışlarımız Devam Etmektedir...
CTM OTOMOTİV'den DENİZLİ Belediyesi için Engellilere Özel Otobüs...
CTM OTOMOTİV'den MANİSA Salihli Belediyesinden Engelli Vatandaşlara Özel Araç
CTM OTOMOTİV'den KIRIKKALE Yüksek İhtisas Hastanesine Engelli Taşıma Aracı
CTM OTOMOTİV'den BOZÜYÜK Belediyesine Engelli Asansörlü Otobüs
Şekerler Turizm Engelli Yolcu Taşıma Hizmetleri
" Engeliniz Engelimizdir " sloganı ile yola çıkan Niobel Travel...
İşletme Müdürümüz Sn. Celil HASANOĞLU seminerde konuyla ilgili tecrübelerini paylaştı
Mobil Yaşlı Bakım Aracı Havranda
Genel Müdürümüz Mümin HASANOĞLU'nun Sektörel Haber Merkezi ile yapmış olduğu röportaj
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Belediyesi Engelli Taşıma Aracı'nı basına tanıttı.
OSB Bilecik Belediyesi’ne otomatik engelli taşıma minibüsü hediye etti.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Engelleri Kaldırıyor...
 
 
 
Adres :  Ankara Yolu Üzeri 7 Km. Yiğitler Mh. OTOSANSİT 11.Blok No:69-71-73 Yıldırım / BURSA/ TÜRKİYE
Telefon :  0224 342 21 79
Faks :  0224 342 21 78
E-Posta :  ctm@ctmotomotiv.com.tr